ALL-OHIO SUPER SIXTEEN SHOWCASE TOURNAMENT RESULTS PLAYED

MAY 21 & 22, 2011
SILVER DIVISION JUNIORS GOLD DIVISION JUNIORS
CHAMPION; W. VA WILDCATS 57 CHAMPION; ALL-OHIO RED 53
RUNNER UP; NORTHERN KINGS 55 RUNNER UP; KING JAMES 50
M.V.P. DEVON SCOTT W. VA WILDCATS M.V.P. TERRY ROZIER ALL-OHIO RED
ALL-TOURNAMENT TEAM ALL-TOURNAMENT TEAM
1. ZACHARY GROSSENBACHER W. VA WILDCATS 1. ELIJAH MACON ALL-OHIO RED
2. CAMERON SHANNON W. VA WILDCATS 2. MILES HAMILTON ALL-OHIO RED
3. HERVE AHOLODE W. VA WILDCATS 3. KENNY KAMINSKI ALL-OHIO RED
4. DENDEL LYNCH BLAIR NORTHERN KINGS 4. SHELTON JETER KING JAMES

5. EMMANUEL OWOOTOAH

NORTHERN KINGS

5. MIKE NEWTON

KING JAMES
SILVER DIVISION 16 U GOLD DIVISION 16U
CHAMPION; OHIO HOOPSTERS 57 CHAMPION; ALL-OHIO RED 49
RUNNER UP; W. VA RISING STARS 56 RUNNER UP; ALL-OHIO VARSITY WHITE 39
M.V.P. MIKE WELLS OHIO HOOPSTERS M.V.P. JAARON SIMMONS ALL-OHIO RED
ALL-TOURNAMENT TEAM ALL-TOURNAMENT TEAM
1. WILL HILL OHIO HOOPSTERS 1. NIGEL HAYES ALL-OHIO RED
2. BRIAN MARSHALL OHIO HOOPSTERS 2. MARC LOVING ALL-OHIO RED
3. NICK DIETCH OHIO HOOPSTERS 3. CHA CHA TUCKER ALL-OHIO RED
4. BRETT MORRIS W. VA RISING STARS 4. JACK GIBBS ALL-OHIO VARSITY WHITE

5. ANGELO SIRIANNI

W. VA RISING STARS

5. AARON JACKSON

ALL-OHIO VARSITY WHITE
SILVER DIVISION 15U GOLD DIVISION 15U
CHAMPION; TNBA 54 CHAMPION; OHIO VARSITY WHITE 59
RUNNER UP; HIDDEN GEMS 52 RUNNER UP; CBIZ 51
M.V.P. BRIAN KELLY TNBA M.V.P. TY HAIRSTON OHIO VARSITY WHITE
ALL-TOURNAMENT TEAM ALL-TOURNAMENT TEAM
1. CAM KOHN TNBA 1. RONNIE WILLIAMS OHIO VARSITY WHITE
2. BRAD HAMILTON TNBA 2. BEN HARAWAY OHIO VARSITY WHITE
3. JACE RUSSELL TNBA 3. JEFF THOMAS OHIO VARSITY WHITE
4. JAHMAL HUGES HIDDEN GEMS 4. BRANDON FRITTS CBIZ

5. AKIL CORNISH

HIDDEN GEMS

5. PEYTON ALDRIDGE

CBIZ
SILVER DIVISION 14U GOLD DIVISION 14U
CHAMPION; SPIECE GYM RATS 52 CHAMPION; FERRARI 40
RUNNER UP; TNBA 48 RUNNER UP; TEAM BEREA 27
M.V.P. ALEX HAMMOND SPIECE GYM RATS M.V.P. ANTHONY MOSLEY FERRARI
ALL-TOURNAMENT TEAM ALL-TOURNAMENT TEAM
1. ANDREW KUS SPIECE GYM RATS 1. DENNIS WILLIAMS FERRARI
2. GRANT LEHMAN SPIECE GYM RATS 2. CHARLES MATTHEWS FERRARI
3. DANA BATT SPIECE GYM RATS 3. BRANDON HUTTON / GEOFFREY BROWN FERRARI
4. ANDREW O'HARH TNBA 4. ANDREW DOWELL TEAM BEREA

5. WES GERHARDT

TNBA

5. BRANDON PETERS

TEAM BEREA

HOME